June 24, 2024

Oscarbistrobar

Where Innovation Lives

Nové letní pneumatiky pro elektromobil nebo hybrid

3 min read
pneumatik
Nokian iLine

Při výběru pneumatik pro elektromobil nebo hybrid musíte znát hlavní rozdíly mezi elektromobilem nebo hybridem oproti automobilu se spalovacím motorem. Elektromobily a hybrid mají spoustu akumulátorů, které je pohánějí na dlouhé vzdálenosti. Díky bateriím jsou těžší než tradiční auto poháněné benzínem, které díky mnoha benzínovým stanicím méně závisí na vzdálenosti. U těžkého vozidla potřebujete vynikající přilnavost ke snížení brzdné dráhy, abyste se mohli snadno vyhnout nehodám. Přilnavost na mokru a trakce zůstávají důležité i během léta, takže při náhlých silných letních deštích se lze vyhnout riziku aquaplaningu.

Hlavním důvodem nehod v létě je aquaplaning, často způsobený vysokou rychlostí nebo opotřebovanými pneumatikami. Celým důvodem pro řízení elektrického nebo hybridního automobilu je zároveň zanechání menší ekologické stopy. Proto je výběr pneumatik Nokian Tyres ekologickou volbou. Jsou vyráběny ekologicky a mají nízký valivý odpor, aby se snížilo množství energie potřebné pro každou jízdu. Tím se prodlužuje vzdálenost, kterou může elektrický vůz urazit na každé nabití.

Při investování do nových pneumatik pro váš elektromobil je důležité vzít v úvahu rozdíl mezi nimi a tradičním vozem. Hlavním rozdílem je dodatečná hmotnost způsobená bateriemi, díky nimž se zastaví pomaleji. Nokian iLine je prémiová letní pneumatika s vynikající přilnavostí, zejména přilnavostí za mokra, která zajišťuje správné brzdění, a je doporučena pro hybridní nebo elektrická auta. Nokian iLine také nabízí nové technologie, jako je nová směs běhounu, která zajišťuje hladkou a sportovní jízdu.

Letní pneumatiky lze používat po celý rok v oblastech, které nemají žádné zimní podmínky, a v létě fungují lépe než celoroční pneumatiky, které lze použít také po celý rok, ale jsou také schváleny pro zimní použití . Pokud nepotřebujete zimní ochranu, pak jsou lepší letní pneumatiky. Pokud tak učiníte, můžete si vybrat, zda je chcete doplnit o zimní pneumatiky, nebo zvolit celoroční pneumatiky.

Při výběru vysoce kvalitních letních pneumatik je třeba zohlednit rozdíl mezi řízením hybridního nebo elektrického vozu. Musíte se ujistit, že pneumatiky, které kupujete, jsou pro toto použití doporučeny a že zvládnou vyšší zatížení a opotřebení spojené s elektrickými vozidly. Rovněž musíte častěji otáčet pneumatikami, abyste zajistili vyrovnání případných rozdílů v opotřebení pneumatik. Bezpečné řízení v létě vyžaduje kvalitní pneumatiku s dezénem minimálně 4 milimetry, která chrání před aquaplaningem, což může být při silném letním dešti vážný problém. Je důležité používat prémiové pneumatiky, které prokázaly výkon v suchém i mokrém prostředí, a také to, že se pneumatiky doporučují pro použití v elektrických vozidlech.

Další informace o pneumatikách pro elektromobily nebo hybridy najdete na: https://www.nokiantyres.cz/

oscarbistrobar.com | Newsphere by AF themes.